
Планшети стали універсальними гаджетами для роботи, навчання, розваг і творчості. Щоб обрати топову модель, яка повністю відповідатиме вашим потребам, слід врахувати низку важливих характеристик. Давайте розберемося, на що варто звертати увагу. Планшет, або ж таблет – дуже популярний гаджет у сучасному світі. Він легший і компактніший за ноутбук, але й не такий маленький, як смартфон. Завдяки цій перевазі він часто краще підходить і для роботи, і для дозвілля. Ще один його плюс – демократична ціна ніж наприклад у ноутбуків.
Насамперед дайте відповідь собі на такі питання:
Для яких цілей потрібен планшет – по роботі, як інструмент для творчості, або ж як спосіб відпочити?
З якою операційною системою вам звичніше/комфортніше мати справу?
Які технічні моменти є найважливішими – «живучість» батареї, розмір оперативної пам’яті, можливості камери, об’єм сховища та інше? Що краще для Вас – великий екран чи компактність? Яку суму Ви готові заплатити за бажаний набір параметрів?
Призначення планшету. Користувачу слід визначитися з призначенням планшету тобто для чого Ви будете його використовувати, а саме це може бути:
Читання та веб-серфінгу. Тут головним критерієм буде компактність та легкість. Для цього підійдуть моделі з діагоналлю 7-9” без особливих вимог до продуктивності;
перегляду фільмів у поїздках. Основний акцент на якості дисплея та високій роздільній здатності;
офісної роботи (мобільна заміна ноутбука). Можливість підключення зовнішньої клавіатури та миші (наявність роз'ємів чи бездротових інтерфейсів), 6-8 Гб оперативної пам'яті (для впевненої роботи в браузері), також підтримка SIM-карток необхідного для вас формату;
Ігри. Максимальна продуктивність, потужний процесор та відеоядро, 8 і більше Гб оперативної пам'яті – ось що таке ігрові планшети.
Як вибрати хороший планшет?
Операційна система
З якою операційною системою краще обрати планшет? Це спірне питання та неоднозначне. Тому що у всіх різні звички та вподобання. Але все ж таки слід виділити 3 основні види операційних систем.
Операційна система Android;
Операційна система Windows;
Операційна система iPadOS.
Система Android відрізняється гнучкістю та можливостями, а також розширеним асортиментом сумісних програм і пристроїв. Існує маса програм, адаптованих до цієї системи та здатних виконувати ті ж операції, що й система комп'ютера. Режим DeX (Desktop Experience) — це функція, розроблена компанією Samsung, яка дозволяє використовувати сумісні смартфони або планшети як настільний комп'ютер. Коли ви підключаєте пристрій до монітора, клавіатури та миші (дротово або бездротово), DeX забезпечує інтерфейс, схожий на десктопну операційну систему.
Матриця гаджету
Головне у будь-якому дисплеї – це матриця. Від її якості залежить загальний комфорт роботи з екраном та чіткість зображення на ньому. Види матриць у планшетах визначаються технологією, яка використовується для відображення зображення. Основні види матриць включають, усього є 3 основні типи матриць на актуальному ринку планшетів, про них піде мова далі:
TN, LCD, TFT, MVA. Рідкокристалічні матриці побудовані на тонкоплівкових транзисторах. Це найбюджетніша з технологій, що має лише дві переваги: висока швидкість відгуку (що буде доречно в іграх) і доступна ціна. За іншими показниками: кутами огляду, відтворенням чорного, контрастністю – вона поступається матрицям решти типів;
IPS (In-Plane Switching). Відносно доступні рідкокристалічні матриці з кутами огляду до 178°, добрим відтворенням кольору та високою контрастністю. Також вони досить довговічні. На сьогоднішній день є стандартом на ринку;
AMOLED (Active Matrix Organic Light Emitting Diodes). Технологія, котра зустрічається переважно у планшетах Samsung. У таблетах такі матриці застосовують досить рідко, оскільки вони дорогі у виробництві. Але, при цьому, у них найточніша передача чорного кольору (так звана нескінченна контрастність). Досягається така передача кольору завдяки можливості відключати кожен піксель окремо.
Кому підходить? Для преміум-сегмента, користувачів, які цінують яскраві та контрастні дисплеї.
OLED (Organic Light Emitting Diodes) Ця матриця подібна до AMOLED але менш інноваційна та професійна.
Розмір екрану та роздільна здатність
Розмір дисплея: планшети зазвичай мають діагональ від 7 до 13 дюймів. Компактні моделі підходять для подорожей, а більші екрани цих зручні для роботи чи перегляду мультимедіа наприкладяк от Стандартні – 9-10". Техніка для розваг. Портативні моделі, на яких зручно грати, дивитися серіали, проходити навчання, серфити в інтернеті. Професійні – 10-13". Такі планшети створені для роботи. Потужні, досить масивні, мультифункціональні. Замінюють ноутбук у відрядженнях, але частіше використовуються вдома або в офісі. Роздільна здатність: Для чіткої картинки обирайте планшет із Full HD (1920×1080 пікселів) або вище. Моделі преміум-класу можуть мати роздільну здатність 2K або 4K.
Акумулятор
Звертайте увагу на ємність батареї в мАг. Планшети з акумулятором від 7000 мАг здатні працювати до 10–12 годин без підзарядки.
Підтримка швидкої зарядки стане великим плюсом.
Камери – Основна та фронтальна
Фронтальна камера: Важлива для відеозв’язку. Достатньо роздільної здатності від 5 Мп.
Основна камера: Використовується для фотографій чи сканування документів. Для якісних фото підійде камера з роздільною здатністю 12 Мп і більше.
Майже будь-який планшет підтримує інтерфейси бездротової передачі даних Bluetooth і WiFi, відрізняються лише версії. Найсвіжіші та найшвидші версії це WiFi 6 (її ще позначають як 802.11ax) або Bluetooth 5.2. При цьому всі вони зворотно сумісні - тобто адаптери пізнішої версії підтримують всі пристрої, що працюють на ранніх протоколах (з певним обмеженням за швидкістю передачі даних).
Крім того, наявність WiFi модуля відкриває можливість використання планшета як пульта або командного центру для найрізноманітніших цілей: наприклад як екран бездротового ехолота, мікшерний пульт для керування звуком на сцені і т.д.
Зовнішній вигляд і матеріал планшета безпосередньо залежать від його вартості.
Недорогі моделі оснащені пластиковим корпусом. На матовому менше видно потертості, подряпини. На глянцевому вони більш виражені, тому беріть пристрої світлих відтінків.
Для любителів екстремальних видів спорту і мандрівників бюджетним варіантом буде пластиковий планшет з прогумованими деталями. Такий не вислизає і не затирається.
Офісним співробітникам, бізнесменам, експертам сподобаються гаджети з металевим корпусом, такі як iPad. Вони дорожчі, зате більш презентабельні, стійкі до зовнішніх впливів і вологи.
Підсумки
Вибір планшета залежить від ваших потреб: чи це розваги, навчання, творчість або робота. Звертайте увагу на розмір екрана, продуктивність, обсяг пам’яті та додаткові можливості. Планшети преміум-класу підійдуть для професійних задач, тоді як бюджетні варіанти добре впораються з повсякденним використанням.